Професор кафедри фізики ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Андрій Гусак переміг у конкурсі для проведення наукових досліджень у Центрі досконалості ENSEMBLE3 (Варшава), який фінансується Фундацією польської науки та європейською програмою Teaming for Excellence Horizon 2020 (що перекладається як «Створення команд для досягнення досконалості в рамках програми Горизонт 2020»).

Ідея центрів досконалості — створення тимчасових міжнародних команд високопрофесійних фахівців різних галузей для вирішення стратегічних науково-технічних проблем. Зокрема, в центрі Ensemble3 зібрані висококваліфіковані дослідники з Польщі, Німеччини, США, Італії, Японії, Індії, Китаю, України, Туреччини.

Основна програма наукового стажування Андрія Гусака — побудова теоретичних моделей тих процесів, які в основному досліджуються в Центрі досконалості ENSEMBLE3. Це насамперед отримання матеріалів з наперед заданими властивостями, зокрема, метаматеріалів, двовимірних матеріалів, топологічних ізоляторів, квантових точок та інше для фотоніки, для новітніх способів перетворення й акумуляції енергії. Наразі основний метод отримання цих матеріалів у названому вище Центрі — це направлена евтектична кристалізація відповідних багатокомпонентних сплавів з утворенням багатофазних упорядкованих структур із необхідними фізико-хімічними властивостями. Мета — навчитись прогнозувати наперед структуру закристалізованих сплавів у залежності від хімічного складу і від умов кристалізації і цим допомогти експериментаторам у підборі вихідних матеріалів та умов їх взаємодії та обробки для отримання необхідних параметрів.

Наразі в центрі також працює ще один фізик ЧНУ — це високопрофесійний експериментатор доцент Ярослав Король